Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Belediye Başkanımız
Kemal VURAL

Başkan'ın Özgeçmişi
Mesaj Gönder
Fotoğraf Albümü


    

Devam Eden Projeler

YESEMEK SEYİR TEPESİ

Biten Projeler

Şehir Meydanı

Projelerimiz

Vefat Duyuruları

Levent Şafak Karaca Vefat Etmiştir.

Altınüzüm Mahallesinden Merhum Şükrü Karaca'nın torunu Ramazan Karaca'nın oğlu Ambulans Şoförü Adnan ve Fatih Karaca'nın yigeni Levent Şafak Karaca vefat etmiştir. Cenazesi ikindi namazına müteakiben Altınüzüm Mahalle Mezarlığında defin edilecektir. Belediyemiz olarak merhuma Allah'tan rahmet acılı ailesine başsağlığı dileriz. 20.02.2018

Sultan Tiken Vefat Etmiştir.

Hürriyet Mahallesinden İsmail Tiken'in eşi Haşim ve Şıh Mehmet Tiken'in annesi Sultan Tiken vefat etmiştir. Cenazesi öğlen namazına müteakiben Sıdıka Tayyar Hatun Camisinden kaldırılıp İslahiye Mezarlığına defin edilecektir. Belediyemiz olarak merhumeye Allah'tan rahmet acılı ailesine başsağlığı dileriz.19.02.2018

1- İslahiye Belediyesi Evlendirme Memurluğumuza, evlenecek olan çiftlerden en az biri İslahiye İlçesi sınırlarında ikamet eden ve 18 yaşını dolduran çiftlerimiz müracaat edebilirler. İkamet adresi Nüfus Müdürlüğü adrese dayalı KPS' de (kimlik paylaşım sistemi. MERNİS) kaydı olmalıdır. KPS de ikamet kaydı olmayanların İslahiye Nüfus Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir. Evlenecek kişilerin ikisinin de adresleri İslahiye ilçesi sınırlarında kayıtlı değilse veçiftler nikâhlarını Şahinbey Belediyesi Evlendirme memurluğunda yapmak istiyorlarsa, adreslerinin kayıtlı olduğu Belediye Evlendirme Memurluğuna gidip izin belgeleri almaları gerekmektedir. 

 

2- 16 yaşınıdoldurup, 17'sinden gün alan adaylar Aile Mahkemesinden izin belgesi alarak, 17 yaşını bitirip 18 yaşından gün alan kişinin anne baba rızası beyannameye imzaları alınarak veya noterden alınmış anne-baba muvafakat namesi ile evlenebilirler. (Anne veya babadan biri ölmüş veya ayrılmış ise velayet nüfuskaydı ile belgelenecektir).

 

3- Evlenecek olan T.C uyruklu bayanda boşanma varsa boşanmanın kesinleşme tarihinden itibaren 300 günü beklemesi veya Aile Mahkemesi'nden iddet müddetinin kaldırılması kararı almaları zorunludur.

 

4- Evlenecek çiftlerden biri veya ikisi Yabancı uyruklu ise memurluğumuza şahsen başvurarak veya telefonla bilgi almaları gerekmektedir.

 

5- Müracaatlarsabah 08.00-12.00/13.00-17.00 saatleri arasında olup, çiftlerin beraber gelmeleri gerekmektedir.

 

6- Kızlık soyadınıkullanmak isteyenler müracaat sırasında bunu ifade ederek soyadı dilekçesini doldurmak zorundadırlar.

 

7- Müracaat evrakları alındığı tarihten itibaren 6 ay süre ile geçerlidir.

 

8- Mal ayrılığıtalebi olanlar, noterden yaptırmış oldukları MAL AYRILIĞI SÖZLEŞMESİNİ müracaat sırasında yanlarında getireceklerdir. (1 asıl, 1 fotokopi)

 

9- Uluslar arası Aile Cüzdanı Ücreti, 31.12.2012 tarih ve 28514 (4. mükerrer) sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan "Değerli Kağıtlar Kanunu Genel Tebliği" uyarınca 98.5TL olarak bedellendirilmiştir.

10-NİKAH KIYMA MERASİMİ MÜRACAATTAN 36 SAAT SONRA YAPILIR.

 

 

                                                                      GEREKLİEVRAKLAR:

 

1- AİLE HEKİMLERİNDENSAĞLIK RAPORU

 

Sağlık raporları AileHekiminden (Sağlık Ocağı) alınacak. Çiftler belediyemize gelmeden direk AileHekimlerinin düzenleyeceği sağlık raporlarını alabilirler. Aile hekimi olmayan veya yabancı uyruklu vatandaşlar Halk Sağlığı Laboratuarından raporlarını alabilirler.

 

2- 5'ERADET VESİKALIK FOTOĞRAF 

 

Son 6 ay içerisindeçekilmiş ve kişiyi açıkça belli eden fotoğraf olacak. (fotokopi kabul edilmez).

 

3- NÜFUS CÜZDAN

 

Çiftlerin en son medeni hali işlenmiş T.C. kimlik no'lu resimli Nüfus cüzdanları aslı, (T.C. kimlik no'lu olmayan, yıpranmış nüfus cüzdanları kabuledilmeyecektir.)

 

 

 

BAŞVURU ADRESİ:

Hacı Ali Öztürk Mahallesi Belediye Hizmet Binası 

TELEFON: 0342 862 10 83 (118 Dahili)